ČO JE EFT - ENEA CONSULTING

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ČO JE EFT

EFT
 
EFT (z angl. Emotional Freedom Technique) - autorom je Gary Craig. Postupne sa vytvára samostatný psychologický smer - energetická psychológia
Ako názov napovedá, technika pracuje najmä s energiou nášho tela a s využitím znalostí čínskej medicíny z oblasti akupresúry. Akupresúra aj akupunktúra je známa tým, že stimuláciou bodov na energetických dráhach (meridiánoch) ľudského tela lieči mnohé fyzické a najmä emocionálne bloky.

Najprv rodičia a neskôr spoločnosť a prostredie nás učí, že negatívne emócie treba odmietať, potláčať a vyjadrovať iba tie pozitívne. Týmto naučeným vzorcom si postupne vytvárame vlastné presvedčenia a programy, ktoré behom života neustále posilňujeme a vytvárame si tak, sami pre seba obmedzujúce zóny, ktoré sprevádzajú podvedomé emocionálne bloky.

Metóda EFT je silný nástroj, ktorý slúži na rýchle zníženie emocionálnych dôsledkov negatívnych spomienok a mimoriadnych udalostí, ktoré ovplyvňujú náš život, nastavujú obmedzujúce hranice a spúšťajú emocionálny stres. Touto metódou dokážeme uvoľniť staré, zacyklené podvedomé emočné nánosy, ktoré ovplyvňujú naše správanie, naše rozhodovanie a kvalitu nášho života.
 
POMOCOU EFT TERAPIE  sme schopní efektívne sa dostať sa ku koreňom – pravej príčine problémov. Stimulácia energetických bodov spolu so špecifickými duševnými aktivitami môže zmeniť biochémiu mozgu, čo pomôže:

 • spracovať strach, vinu, hanbu, žiarlivosť, hnev....
 • zmeniť nežiadúce návyky a správanie
 • uspieť a mať radosť zo života
 • dosiahnuť väčšiu emocionálnu kontrolu
 • získať vnútorný mier a efektívnosť v živote

  Techniky EFT sú súčasťou prístupu v life koučingu a poradenstve.

  Vybrané body energetických dráh, 
  ktoré EFT využíva.
   
   
  Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky