ČO JE EFT - ENEA CONSULTING

Prejsť na obsah

ČO JE EFT

EFT
    
EFT (z angl. Emotional Freedom Technique) - autorom je Gary Craig. Postupne sa vytvára samostatný psychologický smer - energetická psychológia.
Ako názov napovedá, technika pracuje najmä s energiou nášho tela a s využitím znalostí čínskej medicíny z oblasti akupresúry. Akupresúra aj akupunktúra je známa tým, že stimuláciou bodov na energetických dráhach (meridiánoch) ľudského tela lieči mnohé fyzické a najmä emocionálne bloky.

Metóda EFT je silný nástroj, ktorý slúži na rýchle zníženie emocionálnych dôsledkov negatívnych spomienok a mimoriadnych udalostí, ktoré ovplyvňujú náš život, nastavujú obmedzujúce hranice a spúšťajú emocionálny stres. Touto metódou dokážeme uvoľniť staré, zacyklené podvedomé emočné nánosy, ktoré ovplyvňujú naše správanie, naše rozhodovanie a kvalitu nášho života.

EFT je procedúra - liečenie poklepávaním, spôsobuje zmenu pocitov a myšlienok, ktoré sú často úzko spojené s podvedomými vzorcami, presvedčeniami, blokmi...Umožňuje oddeliť bolestnú emóciu od konkrétnej myšlienky. Spôsobuje, že sme schopní myslieť na veci z minulosti alebo myslieť na veci budúce bez negatívnych pocitov. Nezaberie veľa času ani keď sa uplatňuje v spolupráci s terapeutom, ani keď sa používa svojpomocne.

POMOCOU EFT TERAPIE sme schopní efektívne sa dostať sa ku koreňom – pravej príčine problémov. Stimulácia energetických bodov spolu so špecifickými duševnými aktivitami môže zmeniť biochémiu mozgu, čo pomôže:

 • spracovať strach, vinu, hanbu, žiarlivosť, hnev....
 • zmeniť nežiadúce návyky a správanie
 • uspieť a mať radosť zo života
 • dosiahnuť väčšiu emocionálnu kontrolu
 • získať vnútorný mier a efektívnosť v živote

  To všetko sú zablokované emócie. Vzniká nerovnováha, ktorá spôsobuje, že nežijeme plnohodnotný život.
  Použitím techník EFT možno vrátiť telo, myseľ a emócie do rovnováhy.
  Techniky EFT sú súčasťou prístupu v life koučingu a poradenstve.

  Návrat na obsah